середа, 18.10.2017

Чи може платник єдиного податку 2 групи здавати квартиру площею 129 кв.м. в оренду?

 

Доброго дня!

Підскажіть , будь ласка,  який нині порядок сплати податку за дохід , отриманий від здачі квартири 129 м2 в оренду?

Власник квартири –моя донька –ФОП на 2групі. Я  буду її довіреною особою.

  1. Чи може вона здавати в оренду квартиру як ФОП? І які при цьому податки?
  2. Якщо вона буде здавати квартиру як фізична особа, то які при цьому податки?

Дякую за відповідь!

З повагою, Григорій


Доброго дня, Григорію!

П.п.291.5.3. п.291.5. ст.291 Податкового кодексу України передбачено, що платниками єдиного податку дозволено надавати в оренду житлову нерухомість загальною площею до 100 кв.м.

У Вашому випадку загальна площа об’єкта нерухомості становить 129 кв.м., тобто таку квартиру Ваша донька, як платник єдиного податку, здавати в оренду не може, але можна здавати не весь об’єкт нерухомості, а його частину до 100 кв.м.

При здачі квартири в оренду фізичною особою, з отриманого доходу така особа має сплатити 15% (17%) податку на доходи фізичних осіб.

З повагою, Андрій Манжелій
юрист Всеукраїнського об’єднання
малого та середнього бізнесу «Фортеця»

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт