п'ятниця, 09.06.2023

Пропозиції Чернівецького міського центру захисту приватних підприємців і підприємств малого бізнесу щодо покращання умов здійснення підприємницької діяльності

Чернівецький міський центр захисту приватних підприємців і підприємств малого бізнесу

Chernivtsi Centre for Protection of Rights of Entrepreneurs and Small Businesses
11 липня 2013 року № 41

Голові Державної служби України з питань регуляторної

політики та розвитку підприємництва

М.Бродському

Рада підприємців при Кабінеті Міністрів України

Всеукраїнське об'єднання представників малого і середнього бізнесу «Фортеця»

Правління Чернівецького міського Центру захисту приватних підприємців надає пропозиції щодо покращання умов здійснення підприємницької діяльності:

1. Знизити ставку єдиного соціального внеску до 18,1%.

2. Звільнити платників єдиного податку від сплати єдиного соціального внеску в ті періоди, коли вони не здійснюють підприємницьку діяльність (відпустка, тимчасова втрата працездатності впродовж одного місяця і більше)

3. Зберегти норму в законодавстві, що звільняє від сплати єдиного соціального внеску пенсіонерів за віком.

4. Врахувати пропозиції представників малого і середнього бізнесу до законопроекту «Про внутрішню торгівлю» в частині:

- пунктом 3 статті 14 проекту вводиться додаткова обтяжлива звітність, за неподання якої вводиться фінансова відповідальність;

-  статтею 17 законопроекту вводяться абсолютно абсурдні норми щодо кваліфікації працівників, - торговельною діяльністю зможуть займатися лише професійні продавці у супермаркетах;

-   стаття 8 проекту зобов'язує мати додаткове офісне приміщення для зберігання документів в інтернет-торгівлі, хоча підприємець може працювати за місцем своєї реєстрації;

-   підпункт 2 пункту 2 Розділу V Прикінцевих та перехідних положень законопроекту унеможливлює перебування на спрощеній системі оподаткування суб'єктів господарювання, які здійснюють торговельну діяльність у магазинах площею понад 200 кв. метрів, що в свою чергу грубо порушує принцип рівності прав суб'єктів господарювання;

-  статтями 20 – 22 проекту вводяться додаткові повноваження контролюючих органів, які будуть дублюватись.

5. Запровадити обов'язкове медичне страхування

6. Можливість доступу до дешевих кредитів на тривалий період

7. Виконання і реальне фінансове забезпечення заходів Програм розвитку малого і середнього підприємництва.

8. Відкриті прозорі тендерні і конкурси, за умови вільної присутності представників ЗМІ і громадських організацій

9. Звільнення від оподаткування впродовж одного року для новостворених суб'єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб-підприємців

10. Законодавче врегулювання визначення «Сімейне підприємництво (сімейний бізнес)», коли підприємницька діяльність здійснюється виключно родичами першої ступені у межах приватної власності.

11. Обмеження впливу на перерахунок коштів, такого технічного органу, як головне управління державної казначейської служби України.

12. Обмежити перевірки органів ринкового нагляду за підприємцями на ринках. Натомість посилити контроль за постачанням продукції, що ввозиться на митну територію України без маркування та сертифікатів відповідності гуртовими партіями. Відповідальність за поширення продукції, в першу чергу, несуть дрібні реалізатори, які не мають змоги отримувати відповідні документи, тому як гуртові партії продукції потрапляють на місце реалізації поза митним контролем.

13. Перевірити економічну обґрунтованість тарифів на послуги підприємств-монополістів (Обленерго, водоканал, облгаз тощо).

14. Спростити процедуру отримання дозволів (сам дозвіл безоплатний) без сплати додаткових послуг з оформлення пакету документів (вартує від 1,0 тис. грн. до 10,0 тис. грн. і більше), які нав'язуються супутніми фірмами та організаціями в інтересах органів нагляду та контролю та монополістами.

15. Створення інформаційних центрів для підприємців (Гарячих ліній) на базі громадської організації, бізнес-класів для старшокласників, шкіл розвитку бізнесу, здійснення аналітичних досліджень з аналізу політики у сфері зайнятості і підприємництва.

16. Облік суб'єктів підприємницької діяльності здійснювати з розподілом за статтю, починаючи з Укрдержреєстру, для чого внести відповідні зміни в нормативно-правові акти і програмне забезпечення.

17. Механізм узаконення інвестицій в робочі місця підприємців, що здійснюють торгівлю на ринках, і механізм відшкодування компенсацій у разі втрати робочого місця на ринку з незалежних від підприємця причин.

18. Зараховувати жінкам один рік до пенсійного стажу, за той період часу, коли жінка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох-років, незалежно чи сплачувався за неї єдиний соціальний внесок чи ні. (принцип соціальної справедливості).

Голова правління Центру                                                     Ігор Кухарчук

 

 

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт