субота, 08.08.2020

Звернення до Прем'єр-міністра України щодо включення ініціатив ГО "Фортеця" до пропозицій змін Уряду до Закону України «Про Державний бюджету України на 2015 рік»

Прем’єр-міністру України

А.П. ЯЦЕНЮКУ 

Шановний Арсенію Петровичу!

28.12.2014 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 № 77-VIII та Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII, якими внесено кардинальні зміни у податкове законодавство та законодавство у сфері соціального страхування, до запровадження яких з 01.01.2015 року виявились не готовими ні підприємці, ні контролюючі органи.

Всеукраїнським об’єднанням малого та середнього бізнесу «Фортеця» проаналізовано стан впровадження реформ у областях України та 20.01.2015 року проведено засідання Правління організації, на якому обговорено проблемні питання діяльності малого та середнього бізнесу з 2015 року, серед яких найгострішими для підприємців стали питання застосування платниками єдиного податку реєстраторів розрахункових операцій та реформування у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування. За результатами засідання підготовано узагальнену позицію бізнесу, яку направлено на розгляд депутатам Верховної Ради України.

Запровадження обов’язку з використання реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку другої і третьої групи, передбаченого Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII, без створення прозорої системи адміністрування призведе до збільшення витрат підприємців на придбання та обслуговування РРО, послуги бухгалтерів та оплату штрафів, що матиме наслідком підвищення цін на товари та послуги для населення або, враховуючи складне економічне становище в Україні, до закриття підприємцями своєї діяльності.

На сьогодні у Верховній Раді України зареєстровано законопроекти, у розробці яких приймали безпосередню участь представники малого та середнього бізнесу та підприємницьких об’єднань, прийняття яких дасть змогу підприємцям здійснювати свою діяльність, сплачувати податки та наповнювати Державний бюджет України, а саме:

- проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відміни посилення фіскального та адміністративного тиску на доходи фізичних осіб» від 29.01.2015 року реєстр. №1877;

- проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій) від 13.01.2015 року реєстр. №1718;

- проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (щодо державних гарантій суб'єктам господарювання у застосуванні ними реєстраторів) від 28.11.2014 року реєстр. №1088.

Виходячи із вищезазначеного, просимо Вас включити один із законопроектів у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій та проект Закону України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відміни посилення фіскального та адміністративного тиску на доходи фізичних осіб» від 29.01.2015 року реєстр. №1877 до пропозицій змін Уряду до Закону України «Про Державний бюджету України на 2015 рік» для їх внесення 15.02.2015 року на розгляд Верховної Ради України.

 

З повагою,

Виконавчий директор

Всеукраїнського об’єднання малого

та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ»                                            Андрій МАНЖЕЛІЙ

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт