п'ятниця, 09.06.2023

Звернення до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України щодо проекту Постанови Кабінету Міністрів України "Про утворення Ради бізнес-омбудсмена"

В. о. Міністра економічного розвитку і торгівлі України

В.Т. ПЯТНИЦЬКОМУ

Шановний Валерію Тезійовичу!

22.10.2014 року на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України для громадського обговорення розміщено проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення Ради бізнес-омбудсмена».

Всеукраїнське об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» опрацювало зазначений проект та вважає, що створення Ради бізнес-омбудсмена без визначення порядку приєднання нових членів до Наглядової ради, а також порядку залучення спостерігачів від громадських організацій, їх функцій та повноважень при прийнятті рішень керівним органом, може призвести до непрозорості у діяльності такого органу та неврахування позиції громадськості.

Абзацом 2 параграфа 4 розділу Commitments of the Parties to action Меморандуму про взаєморозуміння щодо підтримання української антикорупційної ініціативи від 12 травня 2014 року передбачено, що Меморандум не створює жодних юридичних прав чи обов’язків у його сторін, що в свою чергу може призвести до зловживання сторонами своїми повноваженнями.

На нашу думку, проектом Постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення Ради бізнес-омбудсмена» обов’язково має бути передбачено затвердження порядку діяльності Наглядової ради, в якому конкретизовано порядок прийняття нових членів та залучення спостерігачів від громадських об’єднань, що сприятиме меті Меморандуму, а саме підтримці української антикорупційної ініціативи.

Пунктом 11 проекту «Положення про Раду бізнес-омбудсмена при Кабінеті Міністрів України» передбачено, що Наглядова рада складається з уповноважених представників, одними з яких є бізнес-асоціації, але українське законодавство не містить визначення терміну «бізнес-асоціація» та не передбачає порядку її створення. В зв’язку з чим, пропонуємо передбачити у проекті «Положення про Раду бізнес-омбудсмена при Кабінеті Міністрів України» визначення терміну «бізнес-асоціація» для цілей даного Положення.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» від 03.11.2010 року №996 закріплено порядок залучення громадськості до формування та реалізації державної політики в процесі підготовки рішень з важливих питань державного і суспільного життя.

В зв’язку із вищезазначеним, просимо Вас доопрацювати проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення Ради бізнес-омбудсмена», з врахуванням наданих пропозицій, залучивши представників від громадських об’єднань підприємців.

З повагою,

Виконавчий директор

Всеукраїнського об’єднання малого та

середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ»                                                 Андрій МАНЖЕЛІЙ

 

Відповідь

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт