субота, 08.08.2020

Звернення до Президента України Януковича В.Ф. щодо законопроекту № 3879, яким обмежуються права та свободи громадян України

Президенту України

ЯНУКОВИЧУ В.Ф.

 

Шановний Вікторе Федоровичу!

16 січня 2014 року Верховна Рада України, 235 голосами депутатів ухвалила «за основу і в цілому» проект Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян», реєстраційний № 3879, положення якого порушують Конституцію України та Конвенцію із захисту громадянських прав та основоположних свобод.

Зокрема, зазначеним проектом передбачено: обмеження прав і свобод громадян України, права на мирні зібрання, права на справедливий суд, права на асоціації, суттєво обмежує журналістську діяльність, криміналізація наклепу, введення поняття іноземних агентів та обмеження їх діяльності, введення поняття екстремістської діяльності та покарання за неї, блокування веб-сайтів без рішення суду, розширення поняття "інформаційне агентство" та обмеження діяльності веб-сайтів, які до таких не належать, розширення повноважень правоохоронних органів, значне збільшення розмірів адміністративних штрафів.

Крім цього, проект Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян», реєстраційний № 3879, прийнято з порушенням пункту 1 статті 93, статті 96 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України». Зокрема, не проведено належного обговорення проекту представниками депутатського корпусу та правозахисних організацій, голосування за проект відбувалося у «експрес-режимі» без процедури 2-го читання.

Враховуючи зазначене вище, просимо Вас накласти вето на Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян», реєстраційний № 3879, як такий, що фактично ліквідовує конституційні гарантії свободи слова, передбачені статтею 34 Конституції України.

Звертаємо Вашу увагу, що прийняте Вами рішення щодо зазначеного закону є показовим по відношенню до розбудови демократичного суспільства в Україні.

 

З повагою,

Виконавчий директор

Всеукраїнського обєднання

малого та середнього бізнесу «Фортеця»                               Дмитро КУЦЕНКО

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт