середа, 22.03.2023

Звернення до Прем’єр-міністра України щодо необхідності відхилення проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції»

 

Прем’єр-міністру України

М.Я. АЗАРОВУ

Шановний Миколо Яновичу!

Проектом Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», розробленим Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та погодженим Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва,  передбачається запровадження штрафів від 8500 до 25500 гривень за перешкоджання у проведенні перевірки характеристик продукції органами державного ринкового нагляду.

Разом з цим, Закон України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» тільки почав реалізовуватись на практиці та викликає багато запитань як у підприємців, так і у контролерів. Більше того, норми закону передбачають диференціацію органів контролю, а отже необхідність підприємства у визначенні їх відповідності перед перевіркою.

Запровадження штрафів, передбачених Проектом, призведе виключно до створення чергового корупційного важелю, до тінізації виробництва та торгівлі, що не забезпечить споживача продукцією належної якості.

Враховуючи вищезазначене, просимо Вас та Уряд, який Ви очолюєте, не підтримувати проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» як такий, що шкодить інтересам економіки України.

 

З повагою,

Виконавчий директор

Всеукраїнського об’єднання малого

та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ»                                  Дмитро КУЦЕНКО

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт