середа, 22.03.2023

Звернення до т.в.о. Премєр-міністра України Арбузова С.Г. щодо невідповідності законодавству п.3 Наказу Міністерства доходів і зборів України «Про затвердження ДРРО» від 08.07.2013 року №249 та необхідності його скасування

Тимчасово виконуючому обов’язки

Прем’єр-міністра України

С.Г. АРБУЗОВУ

Шановний Сергію Геннадійовичу!

Наказом Міністерства доходів і зборів України «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів  розрахункових   операцій» від 08.07.2013 року №249, передбачено вилучення з 01.10.2013 року з Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій тих моделей РРО, які не забезпечують передачу контрольно-звітної інформації до органів Державної податкової служби.

Пунктом 4 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій» вказується на те, що введення в експлуатацію та технічне обслуговування РРО здійснюється виключно на підставі договорів укладених центрами сервісного обслуговування з користувачами.

Таким чином, вилучивши в односторонньому порядку з Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій ті моделі РРО, які не забезпечують передачу контрольно-звітної інформації, Міністерство доходів і зборів України фактично розриває договірні відносини суб’єктів господарювання, що суперечить законодавству України.

У п.1.5. Рішення Державної комісії з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом при Кабінеті Міністрів України «Про затвердження Порядку  доопрацювання електронних контрольно-касових апаратів» передбачено, що строк служби реєстратора розрахункових операцій встановлюється в експлуатаційній документації, а якщо такого строку не вказано, то він становить 7 років з моменту введення в експлуатацію, але не більше 9 років від дати випуску.

Враховуючи вищезазначене, прошу Вас скасувати пункт 3 Наказу Міністерства доходів і зборів України «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій» від 08.07.2013 року №249 щодо вилучення з 01.10.2013 року з Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій тих моделей РРО, які не забезпечують передачу контроль-звітної інформації до органів ДПС,  як такий, що штучно виводить з обігу реєстратори розрахункових операцій та суперечить строку їх використання.

З повагою,

Виконавчий директор

Всеукраїнського об’єднання малого

та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ»                                                             Дмитро КУЦЕНКО

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт