вівторок, 29.09.2020

Звернення до Голови Антимонопольного комітету України Цушка В.П. щодо недопущення необгрунтованого завищеня цін на РРО обладананих для передачі інформації по дротових та бездротових каналах звязку та тарифів на їх обслуговування

Голові

Антимонопольного комітету України

В.П. ЦУШКУ

Шановний Василю Петровичу!

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів» від 06.12.2012 року №5518 встановлено обов’язок суб’єктів господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій, забезпечити можливість передачі до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв’язку інформації про обсяг розрахункових операцій.

При чому, витрати на переобладнання вже зареєстрованих реєстраторів розрахункових операцій, або купівля нових, обладнаних відповідним чином, а також їх сервісне обслуговування здійснюється виключно за рахунок суб’єктів господарювання.

Так, вартість реєстратора розрахункових операцій не обладнаного для передачі інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку складає близько 2 000 гривень, а мінімальна вартість реєстратора розрахункових операцій з вбудованим модемом становить від 3 500 гривень та більше.

У разі, якщо суб’єкт господарювання прийняв рішення щодо переобладнання свого реєстратора розрахункових операцій для забезпечення можливості передачі інформації до органів державної податкової служби, таке переобладнання буде йому коштувати близько 1 500 гривень. Також, вартість послуг на щомісячне обслуговування реєстраторів розрахункових операцій центрами сервісного обслуговування збільшилась вдвічі.

Відповідно до затвердженого Наказом ДПС України «Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій» від 05.03.2013 року № 51, на сьогодні є всього три суб’єкти господарювання в Україні, які виробляють або постачають обов’язкові для застосування підприємцями реєстратори розрахункових операцій, що згідно з п.10 Розпорядження Антимонопольного комітету України «Про затвердження Методики визначення монопольного (домінуючого) становища суб'єктів господарювання на ринку» від 05.03.2002 року №49-р є монопольним становищем на ринку.

Таким чином, встановлена вартість нових реєстраторів розрахункових операцій, а також послуги на їх обслуговування є завищеними та економічно необґрунтованими.

Виходячи з вищезазначеного, просимо Вас дослідити економічну обґрунтованість встановлених цін на реєстратори розрахункових операцій обладнаних для передачі інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку, тарифів на переобладнання раніше зареєстрованих реєстраторів розрахункових операцій, а також тарифів на їх обслуговування та вжити заходів щодо недопущення необґрунтованого завищення цін на таку продукцію та послуги.

З повагою,

Виконавчий директор

Всеукраїнського об’єднання

малого та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ»                                               Дмитро КУЦЕНКО

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт