середа, 28.10.2020

Звернення до Прем’єр-міністра України Азарова М.Я. щодо введення мораторію на проведення перевірок органами ринкового нагляду та забезпечення належного контролю за продукцією, яка ввозиться на митну територію України

 

Прем’єр-міністру України

АЗАРОВУ М.Я.

Шановний Миколо Яновичу!

З 2011 року в Україні діють норми Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції», які направлені забезпечити безпеку продукції та відповідність європейським та національним стандартам.

Реалізація норм цих законів в першу чергу покладена на митні органи, які здійснюють контроль при ввезені на митну територію України товарів в режимі імпорт до моменту випуску цієї продукції у вільний обіг на внутрішній ринок.

Забезпечення якості товарів, які виготовлені на території України, нанесення Національного знаку відповідності, наявність декларації відповідності та супровідної документації покладена на виробника такої продукції, а не кінцевого розповсюджувача.

Разом з цим, на практиці все виглядає по іншому, так перевірки органами ринкового нагляду здійснюються шляхом відвідування роздрібної торгівлі і виявленням порушень за допомогою візуального огляду товарів. Виявляються товари без Національного знаку відповідності, або без декларації відповідності чи супровідної документації і відповідальність за це несуть тільки розповсюджувачі, які закуповують товари на оптових ринках та підприємствах України.

Замість того щоб, відповідно до ч.12 ст.23 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» перевіряти весь ланцюг постачання продукції – від розповсюджувача до виробника, штрафні санкції накладаються на розповсюджувачів, хоча вони не є виробниками такого товару та не ввозять його на митну територію України.

Оскільки більша частина товарів надходить на оптові ринки без маркування та документації, яка підтверджує відповідність товару вимогам законодавства, то можна зробити висновок, що такі товари ввозяться поза митним контролем або недобросовісні виробники не виконують встановлені законодавством вимоги.

Враховуючи вищезазначене, просимо Вас ввести мораторій на 2013 рік щодо проведення перевірок органами ринкового нагляду у розповсюджувачів та забезпечити належний контроль за продукцією, яка вводиться в обіг шляхом ввезення на митну територію України та у вітчизняних виробників.

З повагою,

Виконавчий директор

Всеукраїнського обєднання

малого та середнього бізнесу «Фортеця»                                               Дмитро КУЦЕНКО

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт