середа, 22.03.2023

Звернення до Виконуючого обовязки Голови Правління Пенсійного фонду України Кравчука В.О. щодо скасування обовязку фізичних осіб-підприємців подавати нульові звіти з єдиного соціального внеску

Виконуючому обов’язки

Голови Правління

Пенсійного фонду України

В.О. КРАВЧУКУ

Шановний Василю Олексійовичу!

Пунктом 2.14. Постанови Правління Пенсійного фонду України «Про порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.10.2010 року №22-2 передбачено, що фізичні особи-підприємці зобов’язані подавати звіт з єдиного соціального внеску незалежно від того чи велась ними підприємницька діяльність у звітному періоді.

Зміст зазначеної норми Постанови відрізняється від вимоги пункту 12 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове держане соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464, в якому йдеться про обов’язкову сплату єдиного соціального внеску не залежно від фінансового стану платника.

Таке розширення звітного обов’язку платника єдиного соціального внеску призводить до додаткової завантаженості органів Пенсійного фонду України в зв’язку із прийняттям нульових звітів за звітні періоди, в яких підприємці не здійснювали господарську діяльність.

У пункті 2.2. Постанови Правління Пенсійного фонду України «Про затвердження Порядку ведення органами Пенсійного фонду України обліку надходження сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших платежів» від 27.09.2010 року №21-2 зазначається, що на підставі звітів платників єдиного внеску органами Пенсійного фонду України здійснюється облік сум, що підлягають сплаті, шляхом занесення інформації про суми до карток особових рахунків платників.

Отже, у разі подачі нульового звіту, останній не призводить до змін в картці особових рахунків платника, не створює зобов’язання із сплати єдиного соціального внеску та не впливає на зміну страхового стажу платника.

Виходячи із вищевказаного, просимо Вас внести зміни до Постанови Правління Пенсійного фонду України «Про порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.10.2010 року №22-2 звільнивши фізичних осіб-підприємців від обов’язку подачі звіту за ті періоди, в яких вони не здійснюють підприємницьку діяльність.

З повагою,

Виконавчий директор

Всеукраїнського об’єднання малого

та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ»                                                             Дмитро КУЦЕНКО

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт