понеділок, 26.10.2020

Звернення до Прем’єр-міністра України Азарова М.Я. щодо необхідності зупинення та внесення змін до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 31.10.2012 р. №666

Прем’єр-міністру України

М.Я. АЗАРОВУ

Шановний Миколо Яновичу!

З 01.01.2013 року вступив в дію Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження розмірів плати за послуги з питань ветеринарної медицини, захисту рослин, охорони прав на сорти рослин, які надаються органами та установами, що входять до сфери управління Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України» від 31.10.2012 року №666.

Даним Наказом необґрунтовано підвищується плата за проведення державної ветеринарно-санітарної експертизи, плата за перевірку та реєстрацію документів, ветеринарно-санітарний візуальний щоденний огляд.

Таке підвищення плати викликало численні звернення до ВГО «Фортеця» підприємців-сільгоспвиробників та підприємців, що здійснюють торгівлю на ринках м’ясо-молочною продукцією, рибою, овочами, фруктами та іншою продукцією, яка підлягає контролю ветеринарної служби.

Відповідно до Наказу за проведення державної ветеринарно-санітарної експертизи риби плата у порівнянні з першим кварталом 2012 року збільшилась більше ніж у три рази, таке ж підвищення стосується експертизи м’яса, птиці, зелені листової, меду та ін.

Продавці змушені включати до ціни товару суму витрат на проведення експертизи та інші витрати, що враховуючи зниження доходів населення зменшує попит на екологічно чисту продукцію власного виробництва.

Так, у зв’язку з невизначеністю поняття «партія продукції», підприємці, які здійснюють продаж кількох одиниць продукції сплачують за експертизу таку ж плату як і підприємці, які здійснюють продаж великої партії продукції.

Така «підтримка» владою сільгоспвиробника не тільки не стимулює розвиток виробництва вітчизняної сільгосппродукції, а навпаки створює умови для продажу продукції сумнівної якості, завезеної з закордону та сприяє масовому відтоку сільгоспвиробників з ринків на вулицю, у зв’язку з чим зростає стихійна торгівля.

Особливо велике обурення як у виробників, так і у продавців викликало непродумане встановлення плати за перевірку та реєстрацію документів, ветеринарно-санітарний візуальний щоденний огляд (додатково окрім експертизи).

Відповідно до Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» від 23.12.1997 року №771/97-ВР, виробники м'ясо-молочної продукції оформляють ветеринарне свідоцтво, що підтверджує походження та якість харчової продукції. Не зрозумілою є додаткова перевірка та реєстрація документів і складання експертного висновку ветеринарно-санітарною службою.

Більшість продукції, що реалізуються сільгоспвиробниками належить до соціально значущих товарів, на які націнка не може перевищувати 10-15%, а зважаючи на всі вище перелічені витрати, продаж такої продукції стає економічно невигідним.

Виходячи з вищезазначеного, просимо Вас зупинити дію Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження розмірів плати за послуги з питань ветеринарної медицини, захисту рослин, охорони прав на сорти рослин, які надаються органами та установами, що входять до сфери управління Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України» від 31.10.2012 року №666. та внести до нього зміни з урахуванням наступних зауважень:

- залишити ціни на ветеринарні послуги на рівні 2012 року;

- ввести чітке поняття «партії продукції»;

- безоплатно проводити експертизу продуктів вироблених в приватних господарствах: молока, сиру, сметани, вершків, птиці, худоби, овочів, зелені, та ін., при умові надання довідки про наявність земельної ділянки, на якій вирощується та чи інша продукція;

- скасувати плату ветеринарній лабораторії за перевірку та реєстрацію ветеринарного свідоцтва та експертного висновку, які підприємець отримав на товар від постачальника або товаровиробника.

З повагою,

Виконавчий директор

Всеукраїнського об’єднання малого

та середнього бізнесу «Фортеця» Дмитро КУЦЕНКО

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт