середа, 28.10.2020

Зауваження до проекту Закону України «Про внесення змін до статті 296 Податкового кодексу України щодо посилення контролю за обігом товарів іноземного виробництва», реєстр. № 11404 від 07.11.2012 року

Голові

Комітету Верховної Ради України

з питань фінансів, банківської діяльності,

податкової та митної політики,

народному депутату України

В.Ю. ХОМУТИННІКУ

Шановний Віталію Юрійовичу!

Всеукраїнське об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» проаналізувало проект Закону України «Про внесення змін до статті 296 Податкового кодексу України щодо посилення контролю за обігом товарів іноземного виробництва», реєстр. № 11404 від 07.11.2012 року, та має наступні зауваження.

1. Контроль за обігом імпортних товарів через Податковий кодекс України суперечить змісту цього Кодексу. Якщо не діє Митний кодекс України, якщо не працює Митний кодекс України, то введення касових апаратів для імпортних товарів повинно проводитись одночасно із ліквідацією Митної служби України. Для легалізації товарів іноземного виробництва потрібно посилити контроль митниці, а не перекладати відповідальність на підприємців малого бізнесу.

2. Незрозумілою є мотивація щодо застосування РРО саме для 71, 84, 85 та 91 УКТ ЗЕД, адже, український ринок товарів на 80% складають товари іноземного виробника. Чому саме ці групи товарів? Це призведе до монополізації ринку.

3. В разі введення РРО платники єдиного податку першої-третьої груп будуть зобов’язані вести книгу обліку витрат і відповідно вести бухгалтерський облік, який неможливо здійснювати не маючи спеціальних знань, а при доході в 1000-8000 грн. (в середньому дохід першої-третьої груп)  найняти бухгалтера також неможливо.

4. Положення щодо обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку першої-третьої груп є невмотивованим, так як переважна більшість таких підприємців здійснює свою підприємницьку діяльність на ринках, де відсутня електроенергія, або  в наявності є тільки верхнє освітлення. Також, в торговельних приміщеннях відсутнє опалення, а РРО має працювати при стабільному температурному режимі. В зимовий період, коли йде максимальне навантаження на електричні мережі (застосування електрообігрівачів, кондиціонерів, тощо) трапляються збої постачання електроенергії. Отже, вищезазначені умови ведення підприємницької діяльності унеможливлюють застосування  РРО.

5. Даний законопроект не пройшов передбачену процедуру обговорення та узгодження за участю всіх зацікавлених сторін у відповідності до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11.09.2003 року №1160-ІV, тому його затвердження Кабінетом Міністрів України з подальшим внесенням на розгляд до Верховної Ради України є порушенням вказаного Закону.

У разі прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо посилення контролю за обігом товарів іноземного виробництва» від 07.11.2012 року № 11404 значно погіршаться умови  ведення підприємницької діяльності в Україні, що пов’язано з додатковими витратами, збільшенням числа перевірок і підстав для застосування штрафних санкцій. Така практика призведе до знищення малого бізнесу.

Виходячи із вищезазначеного, просимо Вас врахувати приведені зауваження при доопрацюванні проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо посилення контролю за обігом товарів іноземного виробництва» від 07.11.2012 року № 11404.

Сподіваємося на Ваше розуміння та підтримку в даному питанні.

 

З повагою,

Член Правління

Всеукраїнського об'єднання

малого та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ»                                              Світлана БОЙКО

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт