п'ятниця, 09.06.2023

Лист до Кабінету Міністрів України щодо подання декларації про доходи фізичних осіб

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

 

В Податковому кодексі України існує норма (ст.176), яка змушує усіх підприємців, які навіть не мають найманих осіб і не виплачували доходів фізичним особам, подавати в податкові органи декларацію про доходи фізичних осіб. Таким чином близько мільйона підприємців будуть подавати декларації з прочерками, а податкові органи їх опрацьовувати. Більше того, подання такої декларації навіть з нульовими показниками дає привід податковим органам провести позапланову перевірку платника податків.

Така ж норма існувала і в Законі України «Про податок з доходів фізичних осіб», який втратив чинність в зв’язку з набранням чинності Податковим Кодексом України, але в минулих роках податкові органи не вимагали подання такої декларації підприємцями, які не мають найманих осіб і не виплачували доходи фізичним особам за цивільно-правовими договорами.

Для уникнення посилення адміністративного тиску на малий бізнес, просимо зобов’язати Державну податкову службу України або Міністерство юстиції України до 20 березня 2011 року надати роз’яснення про те, що декларацію про доходи фізичних осіб повинні надавати виключно роботодавці або особи, які виступили у звітному періоді в ролі податкових агентів, а в інших випадках подання декларації не потрібне.

 

Голова Всеукраїнського об'єднання

малого та середнього бізнесу «Фортеця»                                    Оксана ПРОДАН

 

ВІДПОВІДЬ МІНФІНУ

ВІДПОВІДЬ ДПА УКРАЇНИ

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт