вівторок, 29.09.2020

Лист до міністра аграрної політики та продовольства України щодо термінів надання Державним агентством земельних ресурсів України адміністративної послуги з видачі витягу технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки

Міністру

аграрної політики

та продовольства України

М.В. Присяжнюку

Шановний Миколо Володимировичу !

Міністерство аграрної політики та продовольства України 26 жовтня 2011 року опублікувало проект наказу «Про затвердження Стандарту надання державним агентством земельних ресурсів України адміністративної послуги з видачі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки». Підставою для затвердження Стандарту є Постанова Кабінету Міністрів України від 17 липня 2009 року № 737 «Про заходи щодо упорядкування адміністративних послуг».

Вартість адміністративної послуги встановлена Постановою Кабінету Міністру України від 01 серпня 2011 року № 835 «Деякі питання надання Державним агентством земельних ресурсів та його територіальними органами платних адміністративних послуг», де визначено близько 20 видів адміністративних послуг, але запропонованим проектом Стандарт пропонується тільки для однієї послуги.

В проекті термін надання адміністративної послуги - 30 календарних днів з дня реєстрації заяви (запиту), у разі виявлення недоліків у наданні адміністративної послуги адміністратор послуги протягом 10 календарних днів від дати реєстрації звернення (заяви) проводить виправлення недоліків, що значно затягує термін отримання такого витягу. Для отримання витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки вимагатимуть до 10 непотрібних для цього паперів та довідок, в т. ч. нотаріально завірених, а при отриманні витягу заявнику необхідно особисто  або через довірену особу надати оригінали попередньо поданих копій.

Прийняття проекту наказу «Про затвердження Стандарту надання державним агентством земельних ресурсів України адміністративної послуги з видачі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки» без внесення необхідних змін, що значно скорочуватимуть строки виготовлення та зменшуватимуть перелік документів для надання адміністративної послуги, призведе до зловживань посадових осіб шляхом впливу на строки видачі витягу з технічної документації. Так, існуючі вимоги до переліку документів та встановлені строки для видачі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, створюють ситуації, коли підприємства роками не можуть отримати чи провести заміну державних актів на землю.

Просимо Вас внести зміни до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Стандарту надання державним агентством земельних ресурсів України адміністративної послуги з видачі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки», скоротивши термін виготовлення до 15 діб, а в разі допущення помилки до 5 діб та зменшення переліку документів необхідних для адміністративної послуги.

Ми готові делегувати спеціалістів в робочу групу по відпрацюванню дійсно корисного проекту.

З повагою,

Голова Всеукраїнського об'єднання

малого та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ»                        Оксана ПРОДАН

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт