п'ятниця, 09.06.2023

Лист до Кабінету Міністрів України щодо звернень громадян з приводу державної реєстрації юридичної особи

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

 

Щодо звернення громадян з приводу

державної реєстрації юридичної особи

 

До Громадської організації "Всеукраїнське об'єднання підприємців малого та середнього бізнесу "ФОРТЕЦЯ" надходять численні звернення громадян, які змушені реєструвати юридичну особу для ведення господарської діяльності в зв’язку з введенням в дію Податкового кодексу України, але постійно стикаються з проблемою найменування чи резервування найменування юридичної особи що суттєво затягує сам процес реєстрації суб'єкта господарювання.

Справа в тому, що відповідно до частини 14 статті 23 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" у разі наявності в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців найменування юридичної особи тотожного тому, яке зазначено в заяві про реєстрацію, або про резервування найменування юридичної особи, державний реєстратор протягом строку, який встановлено у частині десятій цієї статті (три дні), видає (надсилає рекомендованим листом) засновнику юридичної особи або уповноваженій ним особі повідомлення встановленого зразка про відмову в реєстрації, або в резервуванні найменування юридичної особи. Плата за проведення резервування найменування юридичної особи в такому випадку не повертається. За проведення резервування найменування юридичної особи справляється плата в розмірі двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Таким чином потрібно звертатися до державного реєстратора повторно. І повторно платити за проведення резервування найменування юридичної особи. Якщо при повторному зверненні до державного реєстратора в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців буде знову в наявності найменування юридичної особи тотожне тому, яке зазначено в заяві про реєстрацію, або про резервування найменування юридичної особи, державний реєстратор знову відмовить в реєстрації юридичної особи.

Так реєстрація юридичної особи, або резервування найменування юридичної особи може продовжуватися до безкінечності.

По-перше ця процедура значно затягується в часі, а по-друге вимагає значних коштів.В той же час відповідно до частини 1 статті 20 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, є відкритими і загальнодоступними, за винятком ідентифікаційних номерів фізичних осіб - платників податків.

До недавнього часу можна було вільно зайти на сайт Державного підприємства "Інформаційно-ресурсний центр" засновником якого є Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва та ознайомитись з наявністю в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців найменування, яке тотожне найменуванню юридичної особи, яка має намір зареєструватися і таким чином запобігти повторенню найменування. Таким чином скорочувався час на реєстрацію юридичної особи та заощаджувалися кошти майбутнього суб'єкта господарювання.

На сьогодні інформація з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, який веде Державне підприємство "Інформаційно-ресурсний центр" закрита. Через це значно ускладнилась процедура реєстрації суб'єктів господарювання юридичних осіб.

Прошу забезпечити виконання Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» в частині оприлюднення даних про найменування юридичних осіб в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та забезпечити швидку та безперешкодну реєстрацію юридичних осіб.

 

Голова

Всеукраїнського об'єднання

малого та середнього бізнесу «Фортеця» Оксана ПРОДАН

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт