п'ятниця, 09.06.2023

Лист до Голови ДПС України щодо надання роз'яснень стосовно того, чи є операції з ремонту і технічного обслуговування офісної та електронно-обчислювальної техніки» об'єктом оподаткування ПДВ

 

Голові

Державної податкової

служби України

В.Ю. ЗАХАРЧЕНКУ

 

Шановний Віталію Юрійовичу!

 

Через нечітке формулювання п. 186.3 та п. 196.1.14 Податкового кодексу України, у підприємців, які займаються ремонтом і технічним обслуговуванням офісної та електронно-обчислювальної техніки, заправкою картриджів, виникають питання стосовно об’єкта оподаткування ПДВ.

У відповідності до статті 196.1.14. не є об’єктом оподаткування постачання послуг, визначених у підпункті "в"пункту 186.3 статті 186 цього Кодексу, а саме: консультаційних, інжинірингових, інженерних, юридичних (у тому числі адвокатські), бухгалтерських, аудиторських, актуарних та інші подібних послуг консультаційного характеру, а також послуги з розроблення, постачання та тестування програмного забезпечення, з оброблення даних та надання консультацій з питань інформатизації, надання інформації та інших послуг у сфері інформатизації, у тому числі з використанням комп’ютерних систем.

Згідно КВЕД діяльність у сфері інформатизації включає в себе:

72.1 Консультування з питань інформатизації;

72.2 Розроблення програмного забезпечення та консультування в цій сфері;

72.3 Оброблення даних;

72.4 Діяльність, пов'язана з банками даних;

72.5 Ремонт і технічне обслуговування офісної та електронно-обчислювальної техніки;

72.6 Інша діяльність у сфері інформатизації.

Згідно п. 186.3 Податкового кодексу можна зробити висновки, що до операцій, які не є об’єктом оподаткування ПДВ, відноситься діяльність, яка визначена кодами 72.1, 72.2, 72.3, 72.4, 72.6 КВЕД. В свою чергу формулювання «та інших послуг у сфері інформатизації» є більш широким.

В зв’язку з цим виникає неоднозначне тлумачення норм Податкового кодексу.

Просимо надати роз’яснення стосовно того, чи є операції з ремонту і технічного обслуговування офісної та електронно-обчислювальної техніки» (в т.ч. заправка картриджів) об’єктом оподаткування ПДВ.

 

З повагою,

Голова ГО Всеукраїнське об’єднання підприємців

малого та середнього бізнесу «Фортеця»                                 Оксана Продан

 

ВІДПОВІДЬ ДПА УКРАЇНИ

ВІДПОВІДЬ ДПА у м. КИЄВІ

 

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт