п'ятниця, 09.06.2023

Лист до Голови ДПС України В.Ю. Захарченку щодо неможливості введення нової звітності, нових обов'язків ведення первинних документів та бути податковими агентами для платників єдиного та фіксованого податку

Голові

Державної податкової

служби України

В.Ю. ЗАХАРЧЕНКУ

 

Шановний Віталію Юрійовичу!

 

Після прийняття Податкового кодексу України Державна податкова служба України проводить роз’яснювальну роботу в областях з платниками єдиного та фіксованого податку. При цьому підприємцям доводиться до відома, що у відповідності до Податкового кодексу України платники єдиного та фіксованого податку зобов’язані мати первинні документи, вести облік, виконувати обов’язки податкового агента. В зв’язку із цим посадові особи податкових органів повідомляють підприємцям про необхідність подання з 01.01.11. нової звітності та про фінансові і адміністративні санкції за відсутність первинних документів, обліку чи додаткових форм.

Звертаємо Вашу увагу на те, що підрозділом 8 Розділу ХХ Податкового кодексу України передбачено збереження спрощеної системи оподаткування, впровадженої Указом Президента України від 3 липня 1998 року № 727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» та Декретом Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року № 13-92 «Про прибутковий податок з громадян», до внесення змін до розділу XIV Податкового кодексу України. Таким чином, Податковим кодексом визначено пріоритетність спеціального законодавства до внесення змін до Податкового кодексу України в частині спрощеної системи оподаткуванні.

Більше того, в разі введення з 01.01.11. нових відносно минулих років обов’язків для підприємців на спрощеній системі оподаткування, необхідно попередньо притягнути до відповідальності посадових осіб податкової служби за неналежне виконання ними своїх обов’язків з реалізації спрощеної системи оподаткування в минулому.

Зважаючи на зазначене вище, прошу Вас припинити звуження спрощеної системи оподаткування і забезпечити реалізацію єдиного та фіксованого податків в повному обсязі, для чого видати відповідний нормативний акт.

 

 

Голова ГО «Всеукраїнське

об’єднання підприємців

малого та середнього бізнесу «Фортеця» Оксана Продан

ВІДПОВІДЬ

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт