п'ятниця, 09.06.2023

Звернення до Голови Держкомзему С.М. Тимченка щодо нормативної грошової оцінки земель

Голові

Державного агентства

земельних ресурсів України

С.М. ТИМЧЕНКУ

 

 

Шановний Сергію Михайловичу! 

До Всеукраїнського об'єднання малого та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ» надходять численні звернення підприємців щодо відсутності єдиного підходу до визначення нормативної грошової оцінки земель в областях України та ускладнений механізм укладання договорів оренди.

Вартість земель у окремих областях України перевищує вартість земель у м. Києві, що є нелогічним, так як на визначення вартості впливають чисельність населення та розвиток інфраструктури. Міськими радами вводяться різні коефіцієнти, що збільшує вартість оренди земель у декілька разів, при цьому відсутній прозорий механізм застосування таких коефіцієнтів: орендарі суміжних земельних ділянок можуть сплачувати різну орендну плату в перерахунку на одиницю площі при однакових локальних факторах впливу на коефіцієнти.

Процедура укладання договорів оренди земельних ділянок займає приблизно півтора роки, при цьому термін договору оренди лише 1 рік. Тобто уклавши договір оренди земельної ділянки необхідно одразу починати готувати документи для укладання договору на наступний термін. Необхідно законодавчо закріпити, що договори оренди можуть укладатися на строк не менше 5 років за умови проведення реконструкції на отриманій земельній ділянці.

Також потребує нагального вирішення питання зловживання щодо договорів оренди з підприємцями, які мають у своїй власності МАФи.

Для вирішення цих та інших питань у сфері земельних ресурсів, просимо Вас провести зустріч з підприємцями, залучивши до неї керівників територіальних органів Держземагентства . Про дату, час та місце проведення такої зустрічі просимо повідомити на електронну адресу office@prodan.net.ua.

З повагою,

Голова Всеукраїнського об'єднання

малого та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ»                                  Оксана ПРОДАН

ВІДПОВІДЬ

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт