неділя, 09.08.2020

Звернення до Голови Комітету ВРУ з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики В.Ю. Хомутинніка щодо подання розрахунків за формою 1ДФ

Голові Комітету

Верховної Ради України

з питань фінансів,

банківської діяльності,

податкової та митної політики

В.Ю. ХОМУТИННІКУ

 

Шановний Віталію Юрійовичу!

В першому кварталі цього року через неузгодженість норм Податкового кодексу України виникла ситуація, коли усі підприємці, які навіть не мають найманих осіб і не виплачували доходів фізичним особам, змушені були подавати в податкові органи декларацію про доходи фізичних осіб. Це призвело до величезних черг в податкових органах, втрати часу на обробку декларацій з прочерками.

19 квітня 2011 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України», згідно якого, у відповідності до поданих Вами особисто поправок, квартальна декларація про доходи фізичних осіб подається лише у разі нарахування зазначених доходів.

У листі Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики від 23.06.2011 р. №04-39/10-634 зазначено, що суми доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного оподатковуваного) доходу платника податку, у Податковому розрахунку за формою 1ДФ не відображаються. Згідно ст. 165.1.36. Податкового кодексу України до доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, відноситься дохід фізичної особи-підприємця, з якого сплачується єдиний податок згідно із спрощеною системою оподаткування. Тобто, якщо приміщення орендується або товар/послуга закуповуються у фізичної особи-підприємця, а згідно статті 177.8. Податкового кодексу України податок на доходи під час виплати фізичній особі - підприємцю, який отримує такий дохід, не утримується в разі надання виписки або витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців про державну реєстрацію його як суб'єкта підприємницької діяльності.

Незважаючи на зазначене вище, податкові інспекції наполягають на відображенні в податковому розрахунку за формою 1ДФ коду контрагента згідно ЄДРПОУ та сум оренди чи купленого товару/послуги, посилаючись на наказ Державної податкової адміністрації України від 24.12.2011 р. №1020 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку».

Для уникнення різного трактування норм Податкового кодексу, просимо Вас терміново надати лист з вичерпним переліком випадків, в яких подається чи не подається податковий розрахунок за формою 1ДФ, підтверджуючих документів, які необхідно мати фізичній особі-підприємцю, яка працює на спрощеній системі оподаткування. Просимо надати такий лист якнайшвидше, так як податковий розрахунок по формі 1ДФ за другий квартал необхідно подати до 09 серпня 2011 р.

 

З повагою,

Голова Всеукраїнського об'єднання

малого та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ»                                  Оксана ПРОДАН

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт