п'ятниця, 09.06.2023

Звернення до Президента України В. Зеленського про накладення вето на законопроєкт щодо добровільного декларування, реєстр. №5153

Президенту України

В.О. ЗЕЛЕНСЬКОМУ

Щодо законопроєкту реєстр. №5153

Шановний Володимире Олександровичу!

15 червня 2021 року Верховна Рада України прийняла проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету», реєстр. №5153.

Відповідно до норм даного законопроєкту декларанта звільнено від податкової перевірки, але не звільнено від інших процедур і вимог, таких як фінансовий моніторинг грошових коштів, документальне підтвердження вартості майна, перевірка некримінального походження активів.

В результаті, скористатися передбаченим законопроєктом одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням зможе мінімальна кількість платників податків.

Разом з цим, проєктом створено передумови для перевірки документів на майнові та немайнові активи всіх громадян України з 01 вересня 2022 року, після завершення відведеного на декларування строку.

В умовах нереформованих податкової та судової систем, відсутності реального захисту права власності в країні, сукупність передбачених цим проєктом норм активізує корупційний тиск на велику кількість платників податків - громадян України.

Зважаючи на зазначене вище, просимо Вас накласти вето на проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету», реєстр. №5153.

З повагою,

Голова Всеукраїнського об'єднання

малого та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ»,

Народний депутат України VII i VIII скликань                                              Оксана ПРОДАН

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт