вівторок, 21.03.2023

Звернення до Голови Ради з питань сприяння малого підприємництва Ю.А.Свириденко щодо законопроекту стосовно застосування РРО

Голові

Ради з питань сприяння

розвитку малого

підприємництва

Заступнику Керівника

Офісу Президента України

Ю.А. СВИРИДЕНКО

Шановна Юліє Анатоліївно!

Всеукраїнське об'єднання малого та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ» розглянуло проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення порядку ведення обліку і застосування реєстраторів розрахункових операцій та зниження фіскального тиску на платників податків», винесений на розгляд робочої групи «Оподаткування та РРО» Ради з питань сприяння розвитку малого підприємництва просить врахувати під час засідання Ради наступне.

Ми виступаємо проти внесення змін щодо розкриття банківської таємниці в Податковому кодексі України та Законі України «Про банки і банківську діяльність». Це питання діяльності всього бізнесу, потребує окремого широкого та відкритого обговорення, тому ми наполягаємо на вилученні зазначених норм з проекту та прикінцевих положень до нього та наголошуємо на необхідності збереження чинної редакції Податкового кодексу України та Закону України «Про банки і банківську діяльність» в частині розкриття банківської інформації виключно за рішенням суду.

Також слід зазначити, що проектом передбачається дублювання норм застосування реєстраторів розрахункових операцій в статті 296 Податкового Кодексу України. Так, у разі доповнення підпунктом 1) пункту 296.10.2. статті 296 Податкового кодексу України щодо встановлення обсягу доходу фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку, при досягненні якого необхідно застосовувати реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій, відпадає необхідність у підпункті 2) пункту 10.2. статті 296 в частині визначення видів діяльності, при здійсненні яких застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій є обов’язковим, адже якщо вводиться обсяг, то не потрібно зазначати і окремі види діяльності.

Що стосується видів діяльності, при здійсненні яких законопроектом передбачається застосування РРО. Ми вітаємо вилучення одного з видів діяльності, які сьогодні мають застосовувати РРО, з переліку обов’язкового застосування та звертаємо Вашу увагу на недостатності такого очищення. Адже окремі підприємці, в першу чергу в сільській місцевості, змушені сьогодні застосовувати РРО при низьких доходах в разі торгівлі дешевою продукцію в малих об’ємах, низькій якості Інтернету чи його недоступності в гірських і прикордонних районах та навіть при здійсненні робіт вдома, тому пропонуємо в підпункті 2) пункту 296.10.2. статті 296 передбачити звільнення від використання реєстраторів розрахункових операцій платників податків-платників єдиного податку, які здійснюють свою діяльність в населених пунктах з кількістю населення до 30000 людей.

Крім цього, пропонуємо ініціювати перегляд Урядом Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року №231. Порівняльна таблиця змін додається.

Додаток: порівняльна таблиця змін – на 19 арк.

 

З повагою,

Голова Всеукраїнського об'єднання

малого та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ»                        Оксана ПРОДАН

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт