п'ятниця, 09.06.2023

Звернення до Голови Державної регуляторної служби України О.В. Кучера щодо неприпустимості прийняття проекту наказу Мінфіну «Про затвердження Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб–підприємців, у тому числі платників єдиного податку»

Голові

Державної регуляторної

служби України

О.В. КУЧЕРУ

Шановний Олексію Володимировичу!

Всеукраїнське об'єднання малого та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ» розглянуло проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб–підприємців, у тому числі платників єдиного податку» (далі – Проект), оприлюднений на офіційному сайті Міністерства фінансів України 05.04.2021 року і наголошує на недопустимості його прийняття.

В пояснювальній записці та аналізі регуляторного впливу зазначено, що Проект розроблено з метою забезпечення виконання вимог пункту 12 статті 3 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265), із змінами та доповненнями, та визначає правила ведення обліку товарних запасів.

Проте розроблений Міністерством фінансів України Проект значно розширює обсяги обліку, оскільки передбачає не тільки ведення обліку товарних запасів, але й облік переміщення товарів між точками продажу, які належать одній і тій же фізичній особі-підприємцю, а головне – ще й облік документів на додачу до обліку товарів.

Передбачена Проектом Форма обліку є складною, потребуватиме значних додаткових витрат часу як самого ФОП, так і безпосередньо продавця на її ведення. Це, в свою чергу, потребуватиме найму додаткового працівника для належного обслуговування споживачів та належного ведення Форми обліку, а отже потребуватиме додаткових матеріальних витрат з боку ФОП.

Незважаючи на те, що Податковим кодексом України визначено строк зберігання документів – 1095 днів, Проектом передбачається зберігання первинних документів на товари у місці продажу - до моменту вибуття останньої одиниці товару, відображеної в таких первинних документах. Для товарів, які мають необмежений термін використання, це може обчислюватися роками, а за цей час первинні документи на паперових носіях або інформація на них можуть бути втрачені або пошкоджені через механічні чинники (наприклад, через потрапляння вологи, вицвітання чорнил тощо)

Проектом запроваджується зберігання на кожному місці продажу (господарському об’єкті) копій первинних документів, які містять інформацію про постачальників, найменування, кількість та вартість товару. Така інформація є комерційною таємницею, а зберігання таких документів в кожному місці продажу (господарському об’єкті) може призвести до недобросовісної конкуренції.

Враховуючи те, що проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб–підприємців, у тому числі платників єдиного податку» у запропонованій редакції ускладнює ведення обліку товарних запасів ФОПами, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, та робить такий облік ще більш витратним, просимо Вас не погоджувати зазначений Проект.

З повагою,

Голова Всеукраїнського об’єднання

малого та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ»                            Оксана ПРОДАН

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт