четвер, 08.06.2023

Звернення до Міністра фінансів України С.М. Марченка з пропозиціями до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування податком на прибуток підприємств»

Міністру

фінансів України

С.М. МАРЧЕНКУ

Шановний Сергію Михайловичу!

Всеукраїнське об’єднання малого та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ» опрацювало проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування податком на прибуток підприємств» (далі – законопроект), який 25 червня 2020 року був оприлюднений для обговорення на офіційному сайті Міністерства фінансів України, та надає до нього наступні зауваження.

1. У підпункті 3.1.13 пункту 3.1 статті 3 законопроекту слова «у неплатника податку, що перебуває на спрощеній системі оподаткування» замінити словами «у неплатника податку – пов’язаної фізичної особи, що перебуває на спрощеній системі оподаткування».

Також звертаємо увагу на різницю в термінології, використаної в підпункті 3.1.13 пункту 3.1 статті 3 та пункті 6.16 статті 6 законопроекту, а саме: для визначення об’єкта оподаткування використовується термін «майно», а для визначення бази оподаткування термін «товари». Використання різних термінів потребуватиме додаткового тлумачення зазначених норм, тому пропонуємо застосувати однакову термінологію в зазначених підпунктах.

2. Статтю 9 законопроекту доповнити наступним підпунктом:

«суми дивідендів, які виплачуються на користь неплатника податку у грошовій формі та/або відмінній від грошової форми за звітні (податкові) періоди до 2021 року в розмірі, що, з урахуванням раніше розподіленого прибутку на виплату дивідендів, не перевищує позитивних значень об’єктів оподаткування податком на прибуток, задекларованих у податкових деклараціях з податку на прибуток відповідних звітних (податкових) періодів, не є об’єктом оподаткування податком на прибуток, визначеним цим підрозділом».

Просимо врахувати пропозиції Всеукраїнського об'єднання малого та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ» при його доопрацюванні.

З повагою,

Голова Всеукраїнського об’єднання

малого та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ»,

народний депутат України VII та VIII скликань                            Оксана ПРОДАН

 

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт