вівторок, 26.10.2021

Звернення до Голови Державної регуляторної служби України О.В. Кучера щодо проекту Постанови КМУ «Про затвердження Переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України»

Голові

Державної регуляторної служби України

О.В. КУЧЕРУ

Щодо проекту Постанови КМУ

«Про затвердження Переліку машин, механізмів,

устаткування підвищеної небезпеки та внесення

змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України»

 

Шановний Олексію Володимировичу!

 

Державна служба України з питань праці  ініціює розгляд Урядом проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Всеукраїнське об'єднання малого та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ» звертає Вашу увагу на те, що цим проектом створюються нові корупційні можливості для службовців Держпраці.

Так, проект передбачає значне збільшення переліку машин, механізмів, устаткування та видів робіт, на які необхідно отримати дозвіл або подати декларацію відповідності на виконання робіт підвищеної небезпеки, та заміняє декларацію дозволами для великого переліку об'єктів шляхом внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2010 р. № 725 «Про затвердження переліку певних дій щодо провадження господарської діяльності або видів господарської діяльності, які не можуть провадитися на підставі подання декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства» і від 26 жовтня 2011 р. № 1107 «Про затвердження Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки».

Підпункт 2 (зміни до пункту 21 постанови КМУ №1107) та підпункт 5 (зміни до Додатку 8 постанови КМУ №1107) пункту 2 запропонованих змін передбачають обов'язковість проведення аудиту та надання інформації щодо його проведення. Таким чином, Декларація, яка не є документом дозвільного характеру і її подання не потребує погодження та/або проведення будь-яких аудитів чи експертиз, набуває ознак погоджувальної процедури. Це, в свою чергу, суперечить Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».

Враховуючи те, що проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», що підготовлений Державною службою України з питань праці, суперечить чинному законодавству, створює додаткові витрати часу та збільшує фінансове навантаження на суб'єктів господарювання, а також нівелює спрощення дозвільних процедур у сфері праці, які були досягнуті в останні роки, просимо Вас не допустити прийняття зазначеного проекту Постанови Урядом України.

 

З повагою,

Голова Всеукраїнського об'єднання

малого та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ»                                Оксана ПРОДАН

 

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт