п'ятниця, 09.06.2023

Лист до Голови Комітету ВРУ з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики щодо доопрацювання до другого читання законопроекту №8521

Голові Комітету

Верховної Ради України

з питань фінансів,

банківської діяльності,

податкової та митної політики

В.Ю. ХОМУТИННІКУ

 

Шановний Віталію Юрійовичу!

 

Дякуємо Вам за якісне опрацювання законопроекту реєстр. № 8521 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва)» до другого читання, за участь представників малого бізнесу в робочій групі.

Разом із цим, звертаємо Вашу увагу на ряд норм, поправки до яких робочою групою рекомендовані до прийняття профільним Комітетом та Верховною Радою України і які потребують більш уважного розгляду.

Поправкою 39 н.д. Кінаха А.К. до п. 291.1.3 ст. 291 забороняється фізичним особам, що здійснюють торгівлю, виробництво чи надання послуг добровільно обрати відносну ставку податку і сплачувати відсоток від доходу.

Поправкою 94 н.д. Хомутинніка В.Ю. до ст. 296 вводиться 50% ставка тільки для виробників – юридичних осіб, в той час як в першому читанні у ст. 294 передбачена така ставка для усіх платників, які сплачують відносну ставку.

Поправкою 104 та поправкою 114 н.д. Хомутинніка В.Ю., поправкою 105 н.д. Кінаха А.К. до п. 298.3 ст. 298 практично ліквідується відносна ставка 3%, так як встановлюються умови, які, як показала практика їх застосування на загальній системі оподаткування протягом цього року, є неможливими для виконання.

Поправкою 110 н.д. Хомутинніка В.Ю. до п. 298.5 ст. 298 платникам єдиного податку встановлюється обов’язок податкового агента не тільки по трудових або цивільно-правових відносинах, але й щодо інших фізичних осіб. При цьому «інші фізичні особи» жодним чином не визначені, що при застосуванні призведе до зловживань з боку фіскальних органів.

Крім цього, зважаючи на те, що Податковим кодексом України введено сплату збору за спеціальне використання води усіма користувачами і на те, що Державна податкова служба України листом від 12.05.2011 р. №5049/5/15-0816 запропонувала звузити перелік платників цього збору, просимо Вас ініціювати доповнення пункту 298.1 ст. 298 підпунктом «е) збір за спеціальне використання води в разі використання води виключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб».

Просимо Вас також підтримати поправку 4 н.д. Королевської Н.Ю. щодо доповнення статей 16, 44, 85 нормами, які узгоджують главу 1 розділу 14 Податкового кодексу України з першим і другим розділами.

Щодо набрання чинності Законом, звертаємо Вашу увагу на необхідність термінового введення в дію змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо відміни санкцій та стягнень за несплату пенсійних внесків у 2010 році та змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо звільнення від обов’язкової сплати єдиного внеску пенсіонерами та інвалідами, а також пп.1) п. 1 частини І Закону щодо внесення змін до ст. 139 Податкового кодексу України. Просимо Вас підтримати введення цих норм з моменту прийняття (опублікування) Закону.

 

З повагою,

Голова Всеукраїнського об'єднання

малого та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ»                            Оксана ПРОДАН

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт