четвер, 01.10.2020

Звернення до Антимонопрольного комітету України про порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції в сфері ритуальних послуг

 

Антимонопольний комітет України

 

До Всеукраїнського об'єднання малого та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ» звертаються суб’єкти підприємницької діяльності Дніпропетровської області, які надають ритуальні послуги, зі скаргами про порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції в даній сфері.

Відповідно до п. 3 ч. 5 ст. 8 Закону України «Про поховання та похоронну справу» від 10.07.2003 р. №1102-IV органу місцевого самоврядування надано право створювати ритуальні служби. Наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 19.11.2003 р. №193 «Про затвердження нормативно-правових актів щодо реалізації Закону України «Про поховання та похоронну справу» затверджено Типове положення про ритуальну службу в Україні та примірний договір надання ритуальних послуг. В Типовому положенні містяться норми, які зобов’язують виконавців здійснювати оплату ритуальним службам за надання можливості укладати договори із замовниками. Користуючись недоліками законодавства ритуальні служби відмовляють або затягують укладання договорів, укладають короткострокові договори, перешкоджають входу суб’єктів господарювання на території кладовищ.

Таким чином, ритуальні служби, користуючись монопольним становищем, створюють перешкоди суб’єктам господарської діяльності у сфері надання ритуальних послуг для здійснення їх діяльності, а замовникам послуг перешкоджають у реалізації їх права вибирати виконавців виходячи зі своїх потреб та можливостей.

Просимо провести розслідування фактів порушення антимонопольного законодавства та вжити заходів по припиненню незаконних дій монопольних комунальних підприємств.

 

Додатки:

- копія Рішення №53/30 від 21.05.05р. про затвердження Положення про надання ритуальних послуг у м. Дніпропетровську;

- копія договору про надання ритуальних послуг, яке пропонується до підписання Комунальним підприємством «Ритуальна служба».

 

Голова Всеукраїнського об'єднання

малого та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ»                                  Оксана ПРОДАН

 

ВІДПОВІДЬ

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт