п'ятниця, 09.06.2023

Звернення ГО "Фортеця" до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України щодо проеку постанови КМУ "Про затвердження вимог до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги)"

 

Міністру економічного розвитку і торгівлі України

С.І. КУБІВУ 

 

 

Шановний Степане Івановичу!

11 січня 2018 року на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України оприлюднено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження вимог до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги)» (далі – Проект), який передбачає посилення фіскального навантаження для суб’єктів підприємницької діяльності.

Проектом пропонується зобов’язати всіх підприємців не залежно від системи оподаткування забезпечити можливість на здійснення безготівкових розрахунків за продані ними товари (надані послуги) з використанням електронних платіжних засобів за допомогою платіжних пристроїв та/або сервісів.

При цьому, Проектом не передбачено будь-яких компенсаторів з боку держави для підприємців на придбання та застосування платіжних пристроїв та/або сервісів, а всі витрати пропонується покласти виключно на суб’єктів господарювання.

Проект передбачає, що впродовж двох років всі суб’єкти господарювання, в тому числі платники єдиного податку І групи, які здійснюють свою підприємницьку діяльність здебільшого на ринках сіл, селищ та селищ міського типу, будуть зобов’язані застосовувати платіжні пристрої та/або сервіси.

Більшість таких підприємців здійснює свою підприємницьку діяльність на ринках, де відсутня електроенергія, або в наявності є тільки верхнє освітлення. Крім цього, в торговельних приміщеннях відсутнє опалення, а платіжні пристрої розраховані на роботу при стабільному температурному режимі. В зимовий період, коли йде максимальне навантаження на електричні мережі (застосування електрообігрівачів, кондиціонерів, тощо) трапляються збої постачання електроенергії. Отже, вищезазначені умови ведення підприємницької діяльності унеможливлюють застосування  платіжних пристроїв.

Під дію регулювання Проекту підпадає 98,4% суб’єктів господарювання (більше 180 000 підприємців), які належать до мікробізнесу, на яких пропонується покласти додаткові грошові зобов’язання у розмірі більше 6 000 гривень та щомісячні супровідні витрати.

Це призведе до збільшення витрат підприємців, які змушені будуть заплатити за платіжні пристрої, за їх обслуговування та сплачувати штрафи, в зв’язку з неможливістю забезпечити виконання своїх обов’язків без їх вини у цьому. В свою чергу, витрати підприємців будуть закладені у вартість товарів та послуг, що призведе до чергового підвищення цін для населення.

Зважаючи на вищезазначене, просимо Вас врахувати надані зауваження та відкликати проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження вимог до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги)», як такий, що є передчасним та матиме негативні наслідки для малого бізнесу, української економіки та споживачів.

 

З повагою,

Виконавчий директор

Всеукраїнського об’єднання малого

та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ»                                           Андрій  МАНЖЕЛІЙ

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт