неділя, 20.09.2020

Звернення до Міністра фінансів України Данилюка О.О. щодо проекту змін до Податкового кодексу України, розробленого Мінфіном

Міністру фінансів України

О.О. ДАНИЛЮКУ 

Шановний Олександре Олександровичу!

Дякуємо за представлення 23.09.2016 року проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» заступником Міністра фінансів України – керівником апарату Міністерства фінансів України Євгеном Капінусом.

В цілому громадська організація «Всеукраїнське об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» підтримує презентовану редакцію проекту, разом з цим пропонуємо в пункті 52.1. статті 52 проекту зменшити термін підготовки податкових консультацій органами державної фіскальної служби до 10 днів, а також вилучити норми щодо необхідності обґрунтування позиції платника податків стосовно практичного використання окремих норм податкового та іншого законодавства, про які він запитує.

Вважаємо не тільки не потрібним, але шкідливим для легальної економіки нововведення в статті 177 проекту трьох груп в податку на доходи фізичних осіб без реєстрації суб’єктом підприємницької діяльності, то ж наполягаємо на їх вилученні з проекту.

Також пропонуємо в пункті 274.1. статті 274 проекту ввести максимальну ставку податку за земельні ділянки в разі, якщо орган місцевого самоврядування не прийме рішення протягом шести місяців з моменту подання платником податків документів та вилучити останній абзац, що дозволить створити рівні умови та уникнути зловживань.

Пропонуємо у передостанньому абзаці пункту 289.2. статті 289 Податкового кодексу України, окрім діючої норми передбачити, що у разі, якщо індекс споживчих цін перевищує 115 відсотків, такий індекс застосовується із зазначенням 115 та внести відповідні доповнення до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України».

Крім цього, пропонуємо для уникнення тінізації в проекті Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 15.09.2016 року реєстр. №5130 в змінах до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» обов’язок сплати єдиного соціального внеску незалежно від наявності доходу не застосовувати до усіх підприємців на загальній системі оподаткування, а виключно до тих, які є одночасно і самозайнятими особами за спеціальними законами (нотаріуси, адвокати, оцінщики, інженери, архітектори та ін.).

 

З повагою,

Виконавчий директор

Всеукраїнського об’єднання малого

та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ»                                            Андрій МАНЖЕЛІЙ

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт